Pasūtīt video reklāmu:

+371 29442548 avideo@avideo.lv

Pasūtīt video reklāmu:

+371 29442548
avideo@avideo.lv

Riga Jazz Stage

Pirmdiena, 30 Aprīlis 2018

No portāla lsm.lv:
Konkursa ietvaros Rīgā ieradās ne tikai 26 konkursanti, bet arī 12 žūrijas pārstāvji no visas pasaules. Konkursanti no žūrijas locekļiem iegūst lielisku iespēju – uzaicinājumus uzstāties dažādos mūzikas klubos un festivālos, piemēram "Nardis Jazz Club", "Kaunas Jazz", "Ronie Scott’s" u.c.

Nozares profesionāļiem žūrijas locekļu vārdi liekus komentārus neprasa. Leģendārais amerikāņu džeza ģitārists un pedagogs Kurts Rozenvinkels ir zināms ar viņa specifisko ģitārspēles skaņu un improvizācijas stilu, kuru mākslinieks pārvērš neaprakstāmā un neatkārtojamā skaņdarbā. Mākslinieks pasniegs arī meistarklasi un uzstāsies kopā ar Latvijas Radio bigbendu.

Rainela Freizere pārrauga džeza programmu un koncerttūru plānošanu Linkolna centrā Ņujorkā. Rainela ir atbildīga par "Late Night Session" koncertprogrammas plānošanu "Dizzy’s Club Coca-Cola" džeza klubā. Rainela pati ir mūziķe - tromboniste - kura regulāri koncertē. Linkolna centrs kļuvis par vienu no konkursa sadarbības partneriem.

Līdzās šiem pārstāvjiem Rīgā viesosies arī festivāla "Beijing Nine Gates International Jazz Festival" dibinātājs, Ķīnas džeza mūzikas biedrības viceprezidents Adams Juns Huangs no Ķīnas, festivāla "Venezia Jazz" mākslinieciskais direktors Džuzepe Mormile no Itālijas un Londonas džeza kluba "Ronnie Scott's" programmu direktors Pauls Peiss.

Žūrijas locekļa goda viesa vietu, kā ierasts, ieņems maestro Raimonds Pauls, kurš pasniegs savu īpašo simpātiju balvu kādam no konkursantiem. Žūrijas vidū ir arī konkursa "Riga Jazz Stage", festivāla "Rīgas ritmi" mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns, džeza festivāla "Nomme Jazz" dibinātājs Toivo Unts no Igaunijas, "Jazz Voices" organizators, vokālists, komponists Stepons Januška no Lietuvas, "Nardis Jazz Club" mākslinieciskais direktors, konkursa "Nardis Young Jazz Vocal" organizators Onders Fokans no Turcijas un festivāla "Kaunas Jazz" dibinātājs un mākslinieciskais direktors, bijušais Lietuvas kultūras ministrs Jons Jučas.

"Rīga ir ļoti viesmīlīga, un konkurss "Riga Jazz Stage" dod platformu un iespēju jauniem džeza māksliniekiem no visas pasaules parādīt savus talantus," tā par konkursu izsakās "Nardis Jazz Club" mākslinieciskais direktors Onders Fokans no Turcijas

Ziņas

Par portālu

Rubrikas