Pasūtīt video reklāmu:

+371 29442548 avideo@avideo.lv

Pasūtīt video reklāmu:

+371 29442548
avideo@avideo.lv

Dižciltīgi tīršķirnes kaķi. LFA

Pirmdiena, 14 Septembris 2020

Vispopulārākie mājdzīvnieki ir kaķi. Tik daudz murrājošus, pūkainus, īsspalvainus un pat bezspalvainus radījumus vienlaicīgi var aplūkot tikai Latvijas Felinoloģiskās asociācijas rīkotajā izstādē.

Senajā Ēģiptē kaķus uzskatīja par svētiem dzīvniekiem, par tā nogalināšanu draudēja nāves sods. Viduslaiku Eiropā tie simbolizēja nešķīstos spēkus, - ja kādu sievieti uzskatīja par raganu un dedzināja uz sārta, tad kopā ar viņu dedzināja ari viņas kaķi. Mūsdienās šīs pretrunīgais vēstures elements sastopams katrā otrajā mājā, un ne jau bez iemesla. Kaķis ir mājīguma un labklājības simbols, tas ir pats mīļākais, maigākais, graciozākais un neatkarīgākais mājdzīvnieks. 9. Un 10.jūnijā labākie sugas pārstāvji tiks demonstrēti izstāžu centrā „Ķīpsala”. Jau tradicionāli katru vasaru Latvijas Felinoloģiskā asociācija „Felimur” organizē WCF starptautisko profesionālo kaķu izstādi.

Notiek dažādi šovi, tiek organizēti ringi. Katra kaķu izstāde beidzas ar „Best In Show”, kurā izvēlas labāko no labākajiem. Visvairāk pozitīvu emociju noteikti iegūst skatītāji. Vairums no viņiem nāks ar bērniem. Šeit var iepazīt dažādas kaķu šķirnes- sākot ar pūkainajiem persiešiem un maigajiem britiem, līdz pat spēcīgajiem, ieturētajiem un pašapzinīgajiem meinkuniem. Izstādes prestižs ir atkarīgs no konkurences: jo vairāk dzīvnieku piedalās konkursos, jo vērtīgāka ir uzvara. Kaķu sacensības ir spilgta un krāšņa izrāde skatītājiem, stress dzīvniekiem un to saimniekiem un ikdienas darbs tiesnešiem

Tiem, kuri vēlas paņemt mājās kaķēnu, izstāde ir ideāla vieta, lai mierīgi izpētītu katras šķirnes īpašības, kopšanas īpatnības, atbilstību ģimenes dzīvesveidam. Neatkarīgi no šķirnes, katram murrājošajam izstādes dalībniekam piemīt iedzimtas augstdzimuša sugas kaķa manieres. Rūpīgiem saimniekiem tie būs ne tikai uzticami un maigi draugi, bet, iespējams, kļūs arī par prestižu titulu īpašniekiem. WCF sistēmā kaķis vai kaķene var kļūt arī par Pasaules čempionu.

Ziņas

Par portālu

Rubrikas