Pasūtīt video reklāmu:

+371 29442548 avideo@avideo.lv

Pasūtīt video reklāmu:

+371 29442548
avideo@avideo.lv

Baltic Bonsai Parks

Sestdiena, 11 Maijs 2019

 

Bonsai ir visparastākie koki, tādi kā kļava, priede vai kadiķis. To stādus audzē podos, un daudzu gadu laikā veido tiem noteiktu formu. Šādu koku vecums var sasniegt vairākus gadsimtus, tomēr to augstums nepārsniedz 60-80 centimetrus. Baltic Bonsai Parka kolekcija tiek veidota kopš 2006.gada. Šeit sastopami no Japānas atvesti eksemplāri, vai arī meistaru veidoti augi, kuri jau ir izstādes eksponāti. Nereti meistari interesantus paraugus atrod dabā.

Valdis Valters, parka dibinātājs: Ja cilvēki ievēro, ka kautkur kalnos, ļoti sliktos apstākļos aug skaists koks, viņi noteikti to dara zināmu meistariem, kuri novērtē situāciju un pārved to uz pilsētu. Tālāk pie darba ķeras bonsai meistars, bieži vien pārveido to līdz nepazīšanai un izstāda apskatei.

Katram kokam parkā ir sava vēsture. Šis Ķīnas kadiķis bija nožēlojamā stāvoklī, tika atjaunots un nu ir kļuvis par vienu skaistākajiem bonsai eksemplāriem. Ir arī eksotiski augi, kā šis liānas paveids-bugenvilleja, kura periodiski priecē ar krāsainiem ziediem. Bonsai koki prasa sevišķu uzmanību un pareizu kopšanu.

Valdis Valters, parka dibinātājs: Pirmais, un pats galvenais, ir pareiza laistīšana. Trauks, kurā aug koks ir neliels, zemes tajā ir maz, tāpēc jālaista. Otrkārt, regulāri, tomēr ne biežāk kā reizi divos gados, ir jāapgriež saknes. Jāuztur tāda forma, kādu meistars sākumā izveidojis.

Bonsai mākslas cienītājiem šodien un rīt Baltic Bonsai Parka teritorijā Inčukalnā notiks meistarklases pundurkociņu veidošanā. Tās vadīs Eiropas bonsai asociācijas biedrs Mareks Gaida. Būs iespēja arī iegādāties unikālos kociņus.

Baltic Bonsai Parks
тел. 29 299 220
e-mail: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.bonsai.lv

 •  

  Baltic Bonsai Parks
  Bonsai parks Latvijā
  Pakalpojumi

  +371 29299220 +371 27801988
  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  Baltic Bonsai Parks
 • Ziņas

  Par portālu

  Rubrikas